Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kołobrzeg: unijna żywność trafia do najuboższych

Dzięki Europejskiemu Programowi Pomocy Żywnościowej (PEAD) i lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) 160 osób z gminy Kołobrzeg co miesiąc otrzymuje pomoc w postaci bezpłatnych artykułów spożywczych.

Filia ChSCh w Kołobrzegu istnieje od 2010 roku. Wtedy właśnie zaangażowała się w realizację PEAD. To program Unii Europejskiej stworzony z myślą o najuboższych mieszkańcach wspólnoty. W 2013 roku wolontariusze po rocznej przerwie ponownie przystąpili do realizacji programu.

– Osoby odbierające żywność są zadowolone z produktów. Ostatnio ludzie byli zaskoczeni, że dostali tak dużo – cieszy się Paweł Koperkiewicz, kierownik filii ChSCh w Kołobrzegu..

Wydawanie żywności odbywa się we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kołobrzegu, który wydaje zaświadczenia niezbędne do otrzymania paczek żywnościowych, oraz Bankiem Żywności w Nowych Bielicach. Do osób potrzebujących trafiają mleko, ser żółty i topiony, mąka, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatniki, konserwy, koncentrat pomidorowy, dżem, olej.

Działalność filii ChSCh w Kołobrzegu opiera się w stu procentach na pracy wolontariuszy. Jednak filia ma też swoje problemy.

– W tej chwili naszym największym problemem jest organizowanie transportu żywności z banku żywności do Kołobrzegu. Artykuły spożywcze są za darmo, ale trzeba je jakoś przywieźć. Potrzebujemy kierowcy z samochodem dostawczym lub gotówki na paliwo. Jeśli ktoś chciałby pomóc, prosimy o kontakt – apeluje Paweł Koperkiewicz.

Chrześcijańska Służba Charytatywna to ogólnopolska organizacja pożytku publicznego. Istnieje od 1997 roku i obecnie posiada w Polsce ponad 70 filii, m.in. w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Stalowej Woli, Wrocławiu czy Krakowie. 

Kontakt do Pawła Koperkiewicza, kierownika filii ChSCh w Kołobrzegu, tel.: 691 989 933.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij