Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kołobrzeg

Kołobrzeg pomógł Mateuszowi

25.07.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

Dzięki hojności mieszkańców i turystów z Kołobrzegu 18-letni Mateusz Smółka będzie mógł w najbliższym czasie spokojnie myśleć o leczeniu i rehabilitacji. Podczas czterogodzinnej Zbiórki Szczęścia zorganizowanej przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) dla ciężko poparzonego nastolatka zebrano ponad 5 tys. zł.

12 lat temu życie sześcioletniego wówczas Mateusza zamieniło się w koszmar. Wybuch pieca centralnego ogrzewania spowodował u niego ciężkie oparzenia III i IV stopnia. Poparzeniu uległo 80% jego ciała. Chłopiec cudem uniknął śmierci. Do dziś jego wygląd świadczy o tragedii, jaka go spotkała. Przeszedł już wiele operacji mających na celu rekonstrukcję skóry. Przed nim m.in. kolejne operacje uszu, które również ucierpiały w wyniku wypadku, oraz dalsze zmagania w walce o lepszą jakość życia. Skóra Mateusza wymaga rehabilitacji oraz codziennej, kosztownej pielęgnacji – maści, kąpieli, masaży.  

Imprezę, która odbyła się w niedzielę, 22 lipca na Bulwarze Szymańskiego, wsparli artyści - Marcelina oraz Sebastian Białek „Biały”, którzy na przygotowanej scenie wykonywali swoje bardziej i mniej znane utwory, zachęcając jednocześnie do udziału w całej akcji.
Wolontariuszy ChSCh z puszkami kwestarskimi można było spotkać nie tylko w okolicach bulwaru, ale również w innych miejscach Kołobrzegu. Uczestnicy Zbiórki Szczęścia mieli też możliwość zakupu m.in. pamiątkowych zakładek do książek czy obrazów. Dochód ze sprzedaży również zostanie przeznaczony na cel całej zbiórki.

– Czasami spotykaliśmy obcokrajowców – mówi Mirosława Czarnecka, jedna z wolontariuszek ChSCh. – Wówczas pokazywaliśmy im ulotkę, na której z jednej strony było zdjęcie twarzy Mateusza przed, a na drugiej po wypadku. Wówczas wiedzieli już, o co chodzi i chętnie wrzucali pieniądze.

– Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Dzięki ich otwartym sercom w życiu Mateusza pojawi się jasny promyk – podsumowuje imprezę jej koordynator Tytus Gudzowski.

Zebrana kwota – 5 260 zł i 8 euro będzie solidnym wsparciem dla chłopca. Jednak nadal potrzebuje on naszej pomocy. Cały czas można składać dary na konto zbiórki publicznej:

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
z dopiskiem: „Mateusz Smółka”

Czytaj więcej o Mateuszu.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Kołobrzeg
ul. Bociania 4
78-105 Kołobrzeg

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0369 6070

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij