Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kołobrzeg

Kołobrzeg: nasz udział w pomocy

22.04.2011, Pomoc żywnościowa

Mimo że od stycznia minęło już sporo czasu, nowy rok pomocy żywnościowej dla wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) z Kołobrzegu rozpoczął się na początku tego tygodnia. 18 kwietnia podpisano umowę z gminnym ośrodkiem pomocy społecznej, a 19 – z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach. Dzięki temu regularne wsparcie otrzyma ponad 220 osób.

– Stałą pomocą obejmiemy 50 rodzin – mówi Grzegorz Roguski, świeżo upieczony kierownik filii ChSCh w Kołobrzegu. – Jest to drugi rok, w którym realizujemy ten projekt. Osoby potrzebujące, głównie wskazane przez ośrodek GOPS, odbierać będą żywność w każdą przedostatnią środę miesiąca.

Filia ChSCh działa w Kołobrzegu dopiero od 2010 roku, jednak już zdążyła pomóc wielu osobom. Wolontariusze głównie wydają żywność, jednak w ubiegłym roku zorganizowali także kurs odwykowy dla osób uzależnionych od nikotyny. Przeprowadzili również akcję Noworoczny Upominek, dzięki której ponad 50 dzieci otrzymało paczki z odzieżą, drobnymi zabawkami i innymi niespodziankami.

– Największą zapłatą za ten trud była radość odmalowana na twarzach maluchów, które w przeciwnym razie być może nie dostałyby żadnych prezentów na święta – podkreśla Grzegorz Roguski. 

O działaniach wolontariuszy z Kołobrzegu możesz przeczytać na stronie www.kolobrzeg.bliskoserca.pl. I ty możesz pomóc potrzebującym.

Czytaj o pomocy żywnościowej.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Kołobrzeg
ul. Bociania 4
78-105 Kołobrzeg

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0369 6070

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij