Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Kołobrzeg

Doświadczenia i zachęta, czyli spotkanie o wolontariacie

27.10.2011, nieprzypisany

Między innymi o wolontariacie pięćdziesięciolatków i pomocy udzielanej młodzieży z najbiedniejszych dzielnic Limy była mowa podczas spotkania „Masz Wybór: Wolontariat”. Odbyło się ono w ubiegłą sobotę, 22 października w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Swoimi doświadczeniami dzieliła się między innymi Michalina Hering, która w Otwartym Domu Księdza Bosco w Limie pomagała peruwiańskim dzieciom i młodzieży. Według szacunków w stolicy Peru połowa ludności żyje w skrajnej nędzy.

– Michalina Hering opowiadała o tym, jak wyglądał przeciętny dzień jej pracy, jak organizowała czas podopiecznym i jak poszukiwano młodych osób, dzieci ulicy, które potrzebowały pomocy i dachu nad głową – mówi Tomasz Sulej, który wraz z innymi przedstawicielami filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Kołobrzegu gościł na spotkaniu. – Wspominała też o zdobywaniu środków na działalność. Ośrodek pozyskiwał je, prowadząc m.in. piekarnię.

O wolontariacie zagranicznym mówili przedstawiciele Stowarzyszenia APERTO. Nakreślili zasady europejskiego programu wolontariatu „Młodzież w działaniu”, a także opowiedzieli m.in. o grupie osób powyżej 50. roku życia, która wyjechała z Polski do Włoch, by pomagać w tamtejszym domu opieki. Niesamowite jest to, że dla młodzieży pragnącej zaangażować się w wolontariat oferuje się tak wiele. Bez większego problemu można wyjechać do Czech, Włoch czy Wielkiej Brytanii. O lokalnym wymiarze podobnej pracy opowiedzieli przedstawiciele Koszalińskiego Centrum Wolontariatu.

– To było bardzo udane i wartościowe spotkanie – podsumowuje Tomasz Sulej.

Przedstawiciele ChSCh zaznaczyli swoją obecność, prowadząc stoisko prezentujące dokonania organizacji w ubiegłym roku oraz obecnie realizowane projekty w Rwandzie (zob. https://www.bliskoserca.pl/aktualnosci/pomoc-rwandzie/).

Imprezie towarzyszył też poczęstunek i koncert zespołu Wena King Konga.

Czytaj o projektach realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Kołobrzeg
ul. Bociania 4
78-105 Kołobrzeg

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0369 6070

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij