Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Doświadczenia i zachęta, czyli spotkanie o wolontariacie

Między innymi o wolontariacie pięćdziesięciolatków i pomocy udzielanej młodzieży z najbiedniejszych dzielnic Limy była mowa podczas spotkania „Masz Wybór: Wolontariat”. Odbyło się ono w ubiegłą sobotę, 22 października w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Swoimi doświadczeniami dzieliła się między innymi Michalina Hering, która w Otwartym Domu Księdza Bosco w Limie pomagała peruwiańskim dzieciom i młodzieży. Według szacunków w stolicy Peru połowa ludności żyje w skrajnej nędzy.

– Michalina Hering opowiadała o tym, jak wyglądał przeciętny dzień jej pracy, jak organizowała czas podopiecznym i jak poszukiwano młodych osób, dzieci ulicy, które potrzebowały pomocy i dachu nad głową – mówi Tomasz Sulej, który wraz z innymi przedstawicielami filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Kołobrzegu gościł na spotkaniu. – Wspominała też o zdobywaniu środków na działalność. Ośrodek pozyskiwał je, prowadząc m.in. piekarnię.

O wolontariacie zagranicznym mówili przedstawiciele Stowarzyszenia APERTO. Nakreślili zasady europejskiego programu wolontariatu „Młodzież w działaniu”, a także opowiedzieli m.in. o grupie osób powyżej 50. roku życia, która wyjechała z Polski do Włoch, by pomagać w tamtejszym domu opieki. Niesamowite jest to, że dla młodzieży pragnącej zaangażować się w wolontariat oferuje się tak wiele. Bez większego problemu można wyjechać do Czech, Włoch czy Wielkiej Brytanii. O lokalnym wymiarze podobnej pracy opowiedzieli przedstawiciele Koszalińskiego Centrum Wolontariatu.

– To było bardzo udane i wartościowe spotkanie – podsumowuje Tomasz Sulej.

Przedstawiciele ChSCh zaznaczyli swoją obecność, prowadząc stoisko prezentujące dokonania organizacji w ubiegłym roku oraz obecnie realizowane projekty w Rwandzie (zob. https://bliskoserca.pl/aktualnosci/pomoc-rwandzie/).

Imprezie towarzyszył też poczęstunek i koncert zespołu Wena King Konga.

Czytaj o projektach realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij